16 Mart 2012 Cuma

BU GÜN KREDİ KARTI KULLANMAYIN ..!!

*kelebekana*-*Başev; “Haklarınızı arayın”
15 Mart Dünya Tüketiciler Günü münasebetiyle Kemer Tüketiciyi Koruma Derneği Yönetimi, Liman Caddesi’nde bir araya gelerek vatandaşlara tüketiciye yapılan haksızlıkları anlattı.

Kemer Tüketiciyi Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Başev, Dernek Saymanı, Mehmet Sipahioğlu, Eğitim Sekreteri Sinan Koçal, Sekreteri Gonca Karabaş veDernek Denetmeni Huriye Çoban dün 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü olması münasebetiyle Liman Caddesi’nde bulunan Dernek Binası önünde basın açıklaması yaptı. Vatandaşlara, tüketici olarak haklarını araması gerektiğini belirten dernek yönetimi, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun isimli kitapçık dağıttı. Liman Caddesi’nde bulunan vatandaşların da ellerinde bulunan dev KazıkBank, ve SoyBank şeklinde hazırlanan kredi kartı uyarlamalarıyla dikkatini çeken Kemer Tüketiciyi Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Başev, “Haklarınızı arayın” dedi. Başev açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Bugün 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü olması nedeniyle Liman Caddesi’nde bir araya gelerek vatandaşlarımızı bankaların kurmuş olduğu tuzaklara karşı bilinçlendirme faaliyeti gösteriyoruz. Kemer Tüketiciyi Koruma Derneği olarak, vatandaşlarımızı kredi kartlarına karşı uyarıyoruz. Ülkemizdeki 4077 sayılı Tüketici Hakları Kanunu gereği biz tüketicilerin haklarını araması en doğal hakkıdır. Bu hakkımızı kullanırken bilinçli olarak, bankaların kredi kartı uygulamaları ve elektrik dağıtım şirketlerinin uygulamalarına dikkat etmesi gerekiyor. Bu konuda da derneğimize başvurarak bizlerden yardım alabilirler. Bu anlamada bilinçli bir toplum için örgütlenmeli, tüketicilerin haklarını savunan sivil toplum kuruluşlarına destek olmalı. Ülkemizde gelir dağılımı eşit olmadığı gibi, devletin de topladığı vergiler adil değildir. Hükümetler toplayamadığı vergilerini biz tüketicilerin sırtına yüklemektedir. Halkımız gün geçtikçe ekonomik geçim sıkıntısı ile boğuşmaktadır. Bankalar yıllık kart aidatı, hesap işletim ücreti adı altında bizleri soymaktadır. Tüketicilerimizin bu anlamda haklarını araması gerekmektedir.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız çooookkk değerli..!!:))

ANTALYA -KEMER DE BEBEK MALZEMELERİ ,PİNOKYO BEBEK MAĞAZASI

*-*Antalyanın turizm cenneti Kemer de seçkin bebek markalarının ürünleri tek bir adreste bulunuyor PİNOKYO BEBEK MAĞAZASI  tüm tatile gelenl...